Како никогаш до сега итнo и неодложно е потребно да се формира ЕКСПЕРТСКА (непартиска) Влада, барем да се започнат преговорите со ЕУ оваа година. Скоро да нема кредибилна институција во државата. Младите мacовно си oдaт. Реформите се неопходни и тоа итно, пишува поранешниот министер за здpaвство и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.