Ако оваа Влада нема капацитет решението може да се бара во техничка влада, рече во вечерашното гостување на телевизијата 21, Арбен Таравари од Алијанска на Албанците.

Владата се однесува многу несериозно, овој е шести пат после фотографијата во авионот каде се славеше добивањето датум, да не се добие датум за преговори. Ако се згрешеше еднаш еве може да се прости но шест пати покажува дека оваа Влада нема капацитет и ние како партија сме да се бара одговорност за овие неуспеси, подвлече Таравари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.