Генералниот секретар на Алијанса за Албанците во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21, рече дека доколку на следните локални избори ДУИ повторно коалицира со СДСМ, тие ќе коалицираат со ВМРО-ДПМНЕ.

Ако ДУИ повторно коалицира со СДСМ, ние ќе коалицираме со ВМРО-ДПМНЕ и обратно, ако ДУИ коалицира со ВМРО-ДПМНЕ, тогаш ние ќе коалицираме со СДСМ – рече Таравари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.