Пред десет месеци на свеченост по повод 8 септември денот на независноста на Македонија Тамара Тодевска без проблем ја испеала целата македонската химна.

За разлика од вчера кога ја заборави строфата со Гоце Делчев, Даме Груев и Питу Гули, тогаш Тамара со многу емоции ја пее целата национална химна.

Како што самата тврди, таа вчера била под емоции и силна еуфорија.

 

Презмено од Експрес.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.