Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за време на Шарената револуција. На една таква трибина адвокатот Колемишевски објаснува дена странските инвестиции не значат ништо за државата освен што „носат вработувања“(?!)

Уште еден надмен богаташ во дружината…

Акцентот на оваа влада е насочен кон странските инвестиции во слободните економиски зони, кои освен вработувања за некоја си минимална плата, за оваа држава не носат ништо. Тоа е странски капитал којшто секогаш го бара полесниот пат и доколку најде адекватен услов, ќе остане во некоја држава, доколку тој услов се смени, одма ќе побараат друга држава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.