Така дечки, продавајте вие само муда за бубрези, бавете си се со лов на вештерки, носете идиотски и селективни мерки, па бидете и првите кои ќе се офираат додека пола држава ќе седи во комплетно бескорисен карантин.
Народот ви е крив.
Инаку овој на ЕВН се возикал на 24 мај кога имаше државен карантин на цела територија, ова на фејсбук го напиша новинарот Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.