Само да знаете: сите овие земаат повеќе од редовен професор на УКИМ, на пример од професорите на најдобриот факултет како ПМФ. Оние кои ни го обелуваат образот во светот со своите научни достигнувања… Овие се платени да го обелуваат образот на власта, онаа што нема два прста образ… – пишува професорката Билјана Ванковска на својот фејсбук профил.

Таа го коментира списокот на т.н. тајни хонорарци на Владата.

Само да знаете: сите овие земаат повеќе од редовен професор на УКИМ, на пример од професорите на најдобриот факултет…

Posted by Biljana Vankovska on Tuesday, 13 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.