Лидерот на ДПА Мендух Тачи го обвини Биљал Касами од Беса ги изневерил и оти премиерот Зоран Заев мора да реагира.

За вториот круг, договоривме сите заедно да се поддржиме, а Беса не изневери. Ги поддржува кандидатите на опозицијата. Да сум како Заев ќе ги избркам од Влада“, додава Тачи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.