Влада без Албанци не може да има, таков потег може да доведе само до војна, изјави лидерот на ДПА – Мендух Тачи, во интервју во емисијата „Изборни дебати“, пренесува „ТВ21“.

Тачи го обвини лидерот на ДУИ дека е манипулатор кој провоцира одредена ситуација:

Али Ахмети вели дека се партија за интеграција, а 20 години наназад е националистичка партија. Тој е прав манипулатор кој провоцира одредена ситуација“, рече Тачи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.