Лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи, е подготвен да направи предизборна коалиција со СДСМ, но за тоа има три услови.

Првиот услов е ДУИ да не биде дел од следната влада. Вториот услов е претседателот на ДПА да биде вицепремиер и да има само еден вицепремиер, рече Тачи.

Извор: ТВ21

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.