Македонскиот премиер Димитар Ковачевски вети струја, греење и храна за секој граѓанин. И додека се повеќе семејства не можат да издржат од плата до плата со примањата кои ги имаат, Владата се фали со помошта која ја давала на граѓаните.

Ора 24 објави видео на кое се гледа храната, струјата и греењето кое го добива секој граѓанин од Таче – храна од контејнер, џемпер од отпад и батериска лампа за полесно пронаоѓање на корка леб во ѓубре…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.