На социјалните мрежи е објавено видео од средбата во Тирана помеѓу Заев, Рама и Вучиќ на која пресустуваше и новиот претседател на СДСМ Димитар Ковачевски.

На крајот Заев му дофрла „Таче дојди бе со нас“ со понижувачки однос а тој за гревота не знае до кого да застане. Не овде, на средина, си поигруваат со него

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.