Свидетелство за завршено основно образование на ученикот Георги Костадинов, по народност Македонец, во учебната 1958-59 година. Костадинов учел во Третото Основно училиште во Благоевград во пиринскиот дел на Македонија (денес под бугарска власт).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.