Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со граѓаните на Свети Николе, каде повторно потренцирапе дел од нивните проекти од програмата за обнова.

Крупни инвестиции во патната, енергетската и комуналната инфраструктура, реализација на голем број проекти за младите, заштита на животниот стандард на пензионерите преку нови зголемувања на пензиите, пораст на платите во јавниот сектор и минималната плата во приватниот сектор согласно со растот на продуктивноста, потсети Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.