Нарачаните и однапред подготвени искази на сведоците на Лиле Стефанова во случајот „Титаник“ денес беа целосно превртени од сведоците.

Сведокот Дитурим Сулејмани на прашање на одбраната призна дека сепак лицата кои поднеле барања за лична карта во Ресен биле одобрени, бидејќи не постои пропис кој регулира колку лица може да бидат регистрирани на една адреса.

Во помалку комична ситуација Сулејмани истакна дека иако нема прочитано законска или подзаконска одредба со која се регулира користењето на мобилните станици за сликање на граѓани истата ја користел со писмено овластувсње од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.