Долгогодишно вработена во управни служби, а сега во пензија – Љиљана Потиќ и сведок на денешната расправа во случајот “Титаник” изјави пред судот дека не познава пропис или закон со кој се ограничува бројот на луѓе кои што смеат или несмеат да живеат на иста адреса. На прашање на обвинетиот Илија Димовски дали таа знае дека избирачкото право на граѓаните од Македонија доколку тие поседуваат државјанства е исто, како за оној во Канада или Австралија или Корча од Албанија, таа одговори потврдно со да и додаде дека тоа е според Уставот на Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.