Фокусот на СДСМ во моментот е на спроведување демократски избори на 12 април, а за коалицирањето ќе се одлучува по изборите, изјави денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески.

-Ние сме сконцентрирани сега на тоа на 12 април да се случат демократски избори на кои што сум убеден дека СДСМ ќе победи. Во делот на коалицирањето ќе се одлучува потоа – рече Сугарески, на прес конференција, запрашан дали повторно се отвара патот за коалицирање на СДСМ со сегашните коалициски партнери од ДУИ, по синоќешната изјава на Али Ахмети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.