Судскиот совет на својата редовна седница на 26 јуни ќе расправа за разрешување на судијката Добрила Кацарска од позицијата судија, пренесува „Лидер“ повикувајќи се на извори од Судскиот совет.

Според информациите на порталот, Судскиот совет зад затворени врати ќе ја разгледува одговорноста за постапките во одредени ситуации и прекршувањата кои ги има сторено Кацарска. Судијката ќе одговара за незаконско и непрофесисонално постапување.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.