Судијката не дозволи премиерот Зоран Заев да одговори на прашањето на адвокатот од одбраната Сашо Станинов дали било негова лична иницијатива спорот со „Гама“ да се префрли од суд во Парламентот.

Адвокатот на Заев, Мирослав Вујиќ рече дека немало ништо лично туку имало законска процедура.

Премиерот Зоран Заев денеска сведочи на суд за неговата тужба за клевета против новинарот Зоран Божиновски.

Повеќе:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.