Неоснована била тужбата на обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска против опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

На денешното рочиште кое беше закажано за соопштување на пресудата, беше речено дека истата не неоснована, објави ТВ21.

Ликот на Русковска беше употребен во предизборните спотови како личност која е извршител на власта.

Таа пред граѓанскиот суд бараше отштета од 10.000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.