Барањето на обвинителството за мерка притвор за сите осудени во случајот „Монструм“ е уважено од Судот. Притворот ќе биде во сила до правосилност на пресудата.

Заедничко за сите обвинети е околноста што постои опасност од нивно бегство, а првообвинетиот Алил Демири и второобвинетиот Африм Исмаиловиќ веќе девет години и се во бегство, за обвинетите Алил Демири и Африм Исмаиловиќ нема ниту потреба, за нив постои решение за определување на мерка притвор, рече Фатиме Фетаи по соопштувањето на пресудата од страна на судијата Огнен Ставрев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.