Судијата Шабани во овој момент одлучува дали ќе го прифати барањето на обвинителот Бурим Рустеми да се одбијат сите дополненија на доказите од одбраната.

Сметам дека треба да се одбијат сите барања за нови докази кои произлегуваат од одбраната – истакна Рустеми.

Бранителот Дончо Наков го запраша Шабани дали го праша Јанакиески дали е способен да го следи судењето.

На тоа судијата одговори:

Штом го спровеле значи е способен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.