Aктерот Сашо Тасевски на Фејсбук ги набројува сите „глупости“ што ги направи власта изминатиот период како што носењето бугарска телевизија, враќањето на Фрчковски за амбасадор, укинувањето на катедрата за македонски јазик…..
Држава салата.Што ви е бе?Дали стварно мислите дека по ова ќе останете неказнети?
Судбината на Мијалков ќе ви се чини како Црвекапа во споредба со она што ве чека.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.