Струмичани се мобилизираат за утрешниот протест, в недела, на 25 април пред Владата и Собранието.

Ќе се тргнува во 9 часот пред „Агрокор“ со сопствени возила, а протестот е закажан за во 11 часот пред Владата и во 13 пред Собранието.

Приклучете се на мирен протест под слоганот “Демократија во Македонија и Слобода на уставобранителите!“
📇25 Април
📍11:00 – пред Влада
📍13:00 – пред Собрание

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.