Дождот повторно ги поплави струмичките улици!

Имено денес Струмица и уште неколку други градови во државата ги зафати силно невреме, а улиците се поплавија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.