Голем дел од Шутка е под вода по поројните дождови кои утрово го зафатија Скопје, а водата навлезе и во домовите на жителите на оваа скопска населба кои во голем број се социјално загрозени семејства.

На видеото се гледа жител на општината кои загубил се поради полавата, целиот негов дом и двор се поплавени, а како што се гледа на видеото поплавен е и голем дел од населбата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.