Плаќа ли власта луѓе за да ги реобјавуваат твитовите на пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов. Со вакво обвинување денеска излезе актерката Софија Куновска, некогашен активен член на СДСМ.

– Ова се странските ботови платени со наши пари кои ги ретвитаат твитовите на Костадин Костадинов. Вие сте срам за СДСМ. За ова ли сте платени? Забрчанец ова ли го одработува за државна плата? Вака ли го уредувате нашето општество? Ова е ВМРО-ДПМНЕ пуштено на најсилно. Многу е интересно да видиме каква ќе биде реакцијата на независните медиуми – напишатаа на својот фејсбук профил.


Ова се странските ботови платени со наши пари кои ги ретвитаат твитовите на Костадин Костадинов.
Вие сте срам за СДСМ….

Posted by Sofija Kunovska on Sunday, 6 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.