Ова сме ние, драга Министерке. Ние и нашите родители сплотени против вашата ароганција и уништување на образованието и нашата иднина!

Сакаме да не слушнете, имаме многу што да кажеме за доброто на сите! И вие сте родител, имајте разбирање и слушнете не!

СТОП на избрзани реформи, СТОП за дигитализација на овој начин!!!

Сакаме хартиени учебници и сакаме нормално да учиме назад во школките клупи!!, пишува во објавата на Фејсбук страницата на иницијативата „Средношколски глас“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.