„Добар телефонски повик со Зоран Заев да ја реафирмираат посветеноста на Македонија во НАТО.“ – пишува Столтенбер.

Процесот на ратификација е на добар пат и со нетрпение ја очекувам Македонија наскоро да влезе во нашата Алијанса.“ – напиша генералниот скеретар на НАТО Јенс Столтенберг на својот твитер налог.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.