Веќе почнав со неформални средби со граѓаните.Сакав да соберам што е можно повеќе идеи за да имаме време да понудиме конкретни решенија,вели Александар Стојкоски, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Ѓорче Петров.

Ќе се фокусираме со изградба на нови зелени површини, во ревитализација на постоечките.Разгледуваме и каде би можеле да се изградат уште две детски градинки бидејќи тоа е сериозен проблем.Потребно е и планско планирање и развој бидејќи ако немаме планско планирање ќе нема општината од каде да црпи средства за да ги покриваме сите други проекти-вели Стојкоски за „Република“.

Целото интервју со Стојкоски за „Република“ ќе може можете да го погледнете утре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.