Благодарам Ѓорче, победуваме!

Ова е прва реакција на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник, Александар Стојкоски, пред малку објавена на ФБ.

Стојкоски не дава повеќе информации за резултатот ниту за тоа дали станува збор за победа во првиот круг или само за водство.

Негов против кандидат беше досегашниот градоначалник од СДСМ, Наумовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.