Политички мотиви немал, а единствена цел за иницијативата со која Уставниот суд би можел да ги воскресне аболициите на екс-шефот на државата Иванов, била заштита на уставноста, ова е тврдењето на Зоран Стојановски, адвокатот кој што стои зад повеќе иницијативи и до Уставниот суд меѓу која и да се преиспита повлекување на спорните аболици.

Стојановски во телефонски разговор за ТВ24 речедека не ги спасувал поранешните функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети и осомничени од СЈО. Повеќе на 24.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.