Заврши времето на предизборен поткуп.
Заврши времето кога граѓаните беа заплашувани и поткупот се вршеше под закрила на партиската полиција на СДСМ.

Секое дејствие спротивно на закон ќе биде пресретнато и санкционирано, а граѓаните на Република Македонија ќе можат слободно да го изразат своето по устав загарантирано право на фер, демократско и слободно изборно изразување.

Граѓаните ќе изберат обнова – вели во видето на Фејсбук,  Бојан Стојаноски, претседател на Општински Комитет на ВМРО – ДПМНЕ Ѓорче Петров, Кандидат за пратеник во ИЕ 2.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.