Стојанче Ангелов од „Достоинство“ застана во одбрана на пејачката Дуа Липа. Тој вели дека таа е одлична пејачка и покрај тоа што на социјалните мрежи се фали со картата на „Голема Албанија“ на која има и делови од Македонија. Социјалните мрежи пак вријат со коментари дека не му доликува на еден генерал кој во 2001 година се борел против терористи, сега да брани поддржувачи на „Голема Албанија“

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.