Македонскиот ракометен репрезентативец од шампионот Вардар, Столе Стоилов, со најкраток коментар околу ова што се случува со и околу Зоран Заев:

– Циркус!

Дури, Стоилов не потроши ни збор, туку ситуацијава околу се ова што се случува деновиве, како и вечерашнава со изјавата на премиерот, ја искоментира само со еден емотикон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.