Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на Фејсбук го искоментира однесувањето на поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица Коневски кој се најде погоден од говорот на лидерот Христијан Мицкоски.
Алал нека му е на Мицкоски што совршено ве дефинираше; иако не ве спомена со име, вие сами си се јавивте.Е сега токму поради тоа тежиш минус четири илјади гласа во Аеродром.
Не може да зборите за обединување, а да го гледате светот од скутот на Заев.
Затоа единствено реформи можете да правите во СДСМ.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.