Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ на Фејсбук ја коментира изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече дека ако некаде биле констатирани пропусти, ќе се бара одговорност што Сашо Мијалков се уште не е пронајден и не е однесен во куќен притвор, како што одредил судот.

Заев рече дека очекува детали од сите надлежни институции за овој случај.

Стоилковски смета дека одговорноста не смее да биде сведена само на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Зоран бара оставка од Заев?
“…најавувам одговорност. Дали ќе биде БЈБ, АНБ, министерот, премиер…”
Зоќе пусти, со мува на капа ли си, од кој премиер бараш одговорност?
Нема “метла” за сокривање на ваков “блам”, впечатокот е непогрешлив.
И не смее да се сведе само на О. Спасовски.
#Оставка #Режим #Хибрид #СудсвоПупка #ОлиОтиде, пишува Стоилковски.

Зоран бара оставка од Заев?
“…најавувам одговорност. Дали ќе биде БЈБ, АНБ, министерот, премиер…”
Зоќе пусти, со…

Posted by Naum Stoilkovski on Monday, 22 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.