Портапролот на ВМРО-ДПМНЕ изразува чудење на леснотијата со која поранешниот генерален секретар на владата, а сегашен советник на премиерот Драги Рашковски „смирува“ од Мексико.

На одмор сум во Мексико со семјеството, нема простор за сензација, е коментарот на Рашковски, за што Стоилковски вели се согласува дека не е сензација, ами ненормалност.

НЕМАЛО МЕСТО ЗА СЕНЗАЦИЈА????
Ако не знаете што е РЕЖИМ и ДИКТАТУРА, ова е тоа!
Десната рака на Диктаторот, тој што “удираше два-три шамари на народот”, тој со 100 крими-скандали и без истраги од ЈО, среде колапс на цел систем, во време кога луѓе умираат заради провизии што сакаат за вакцини, а илјадници се отпуштени од работа заради рецесија, а други земаат 2 денари плата, ТОЈ ОДИ ВО МЕКСИКО НА ОДМОР СО СЕМЕЈСТВОТО?
НЕМАЛО СЕНЗАЦИЈА?
НЕ Е СЕНЗАЦИЈА, НЕНОРМАЛНОСТ Е!, пишува Стоилковски на Фејсбук.

НЕМАЛО МЕСТО ЗА СЕНЗАЦИЈА????
Ако не знаете што е РЕЖИМ и ДИКТАТУРА, ова е тоа!
Десната рака на Диктаторот, тој што "…

Posted by Naum Stoilkovski on Tuesday, 16 March 2021

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.