Режимот ПРИСИЛНО наплаќа здравствено осигурување од и за сите, а не обезбедува ниту имунизација со вакцини, ниту лечење во болница во услови на смртоносна епидемија!?
Режимот СО ЗАКАНИ ги турка сите загрозени групи во ризик за политички процес попис, кој што НЕ Е УРГЕНТЕН и може да се одложи!
Режимот место здравство воведе полициски час, и КАЗНУВА ако не се почитува!
ВРВ на режимот е желбата за СУСПЕНДИРАЊЕ НА СОБРАНИЕТО СО ВОВЕДУВАЊЕ НА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА!
Внимавајте; не заради здравството во колапс, туку за преземање на Собранието!
Режимот сака ДА ГО УКИНЕ ПАРЛАМЕНТОТ!
Е ова е ФАШИЗАМ!
Прашајте го Режимот, каде се на собраниска седница до сега на потврдување сите Уредби со законска сила?
Насилници!, напиша на Фејсбук, портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.