Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го коментира статусот на портпаролот на СДСМ Коста Костадинов, со кого се во отворена војна со преписки, дека конечно ќе се реновира болницата во Струмица.

Костадинов заборава дека неприкосновен градоначалник со години во струмица беше неговиот партиски лидер Зооран Заев, а и тој самиот ја извршуваше функцијата в.д. градоначалник.

Е нема друг ваков кловн што се мести за Крадоначалник! Па и 33 пишал, пуста потсвест.
Ај што ЗЗ-то му 100 години владееше во Струмица, ама и Коста самиот беше ВД градоначалник!!!!
И како да прескокнам дека Тета си ја вработи баш таму, во болницата, таман пред Мама да ја вработи во Општината?
И пази, нема да застанел ахахахаха, пишува Стоилковски.

Е нема друг ваков кловн што се мести за Крадоначалник! Па и 33 пишал, пуста потсвест.
Ај што ЗЗ-то му 100 години…

Posted by Naum Stoilkovski on Wednesday, 10 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.