За Ивица (комшијата) Коневски, бидејќи влегува во материјална расправа, еве малку материјал за него, пишува на својот Фејсбук профил портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

Ја знаете зградата околу која се крена цел Аеродром кај Мајчин Дом.

Е, токму во таа зграда Коневски има стан и деловен простор над 350м2.

Патем, во истата зграда има стан и кумот на Марин.

Ако се чудите зошто Коневски никаде го немаше овие три години да каже нешто против Зоран Заев, човекот беше зафатен со други работи, листовите подолу кажуваат повеќе.

Членовите на ВМРО-ДПМНЕ во ВМРО гледаат кауза, а очигледно оние што бараат промени во ВМРО гледаат ДООЕЛ.

Тоа е разликата поради која Ивица Коневски тежи минус 4 илјади гласови, вели во својата Фејсбук објава Стоилковски.

За Ивица (комшијата) Коневски, бидејќи влегува во материјална расправа, еве малку материјал за него.Ја знаете зградата…

Gepostet von Naum Stoilkovski am Donnerstag, 23. Juli 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.