Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го искоментира заминувањето на Никоа Димитров и неговите обвинувања откако стана јасно дека нема да биде дел од новата влада

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.