Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски објави слика од Брајчино со коментар дека бара еден лик со БМВ маичка, алудирајќи на лидерот на СДСМ Зоран Заев кој пред неколку дена беше во истото село

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.