Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски реагира на соопштението на Владата во кое се бара Христијан Мицкоски да не вршел притисок врз интитуциите. Стоилковски прашува што треба опозицијата да прави  и дали треба да  дозволи „самоволието и лукративноста препознаена во секоја прилика па и оваа да минува така“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.