Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ прашува до каде е оставката на Владата, откако вчера постоеше опасност поради пожарите во околината на Кочани огнените јазици да го уништат градот.

Со #ОставкаНаВлада до кај сме?
Цел град во опасност пепел да се стори, тие концерти тераат инает со народ!
Луѓе оставени на вриштат сами пред огнена стихија. Ниту сервиси на канадери, ниту возила, години минуваат, важно буџет за поткуп ситен да има!
Од Заев и СДСМ никој веќе не бара одговори!
Од Заев и СДСМ се бара одговорност!, пишува Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.