Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот фејсбук профил напиша:

Гледам про сдсмовски портали се фалат дека Заев бил погледан од Мицкоски кај Жаре. Не ме изненадува што повеќе луѓе сакале да гледаат како Заев се глупира кажувајки дека јаде виршли и паштета и како продавал по пазари во Србија за сега да е меѓу 3- цата најбогати Македонци. Природно е луѓето да сакаат да гледаат комедии со премиерот зашто знаат колку е спремен да истропа нешто што ќе се прераскажува. Кој би одолеал на можноста да се поднасмее и подзапраша како е можно ваква криминална камиказа да е премиер на една држава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.