Ова е вистината за СДСМ и каква бандитска организација е тоа!
Да објаснам нешто за Горан Трајковски, пишува на својот профил на фејсбук Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.

Горан е градоначалник на Делчево, еден од коруптивната банда на заевистан.
Горан градоначалникот јавно пишува “Е*БЕЊЕ МАЈКА” а опозицијата ја квалификува со “Неандерталци неписмени гнасни”.
* А “Е*ЕЊЕТО МАЈКА” го инсертира со малолетни девојчиња*
Притоа, Горан пишува за “Ветре од Водно” спуштено со Шкода Октавија.
А Горан е близок роднина на оној висок полициски функционер од СДСМ, што го бркаа со Шкода Октавија на Водно, заради секс-афера во забранета зона за движење среде карантин!
И којшто предизвика страшна сообраќајна несреќа додека бегаше!
Веројатно на тоа “дување” мисли!
Е сега доколку СЕТО раководство на СДСМ, Заев и неговите марионети не се извинат и не побараат одговорност од него, значи дека Горан го изразува нивниот став.
После нека зборат за прекинување на поделбите и за партизацијата.
А Горан? Е со Горан ќе се разговара. Има време.
Ќе “продува” и сам ќе се нуди за “дување”!, пишува Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.