#ОСТАВКА!
Оставка на Димитар Ковачевски којшто КРИЕ дека е преговарано и договарано до детал што да биде дел од Преговарачката рамка со ЕУ!
Оставка на Бујар Османи којшто ЛАЖЕ дека не знаат за содржината на предлогот, а притоа ИНТЕНЗИВНО договарале за содржината!
Оставка на Бојан Маричиќ којшто бил вклучен во овие преговори и запознаен со сета содржина на рамката!
Оставка на цела Влада заради одземањето на иднината на децата заради трговијата со минатото! Оставка заради лаги и предавство на националните и државните интереси!
Криминалот нема да ви помине!, напиша на Фејсбук, портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.