На толку лажење и да и поверува човек на Рада дека е “тешко” во СДСМ! Ако постои СДСМ!
26 јуни 2018! Три години бесрамно лажење!
Лажење за датум, лажење за почнат скрининг, лажење за европски вредности, лажење за чист воздух…
Се што ќе се сетите што ви ветиле е сублимирано на оваа фотографија!
Ова се тие коишто бесрамно лажат, ова се тие со мантарата “чуму идентитет без пари”, ова се тие коишто се коцкаа со вашата иднина, коишто ве турнаа во рецесија, што “еФтина струја” никогаш нема да видите, ова се тие заради коишто пече во грло додека дишете, што нема вода во езерата…
И што вика Рада, тешко им било?
Збирштина од профитери во политиката, напиша  на Фејсбук, портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.