Му кажа ли Зоќе на Руте дека денеска ќе пушта полициски орди кај опозициски пратеници?, праша Наум Стоилковски на својот фејсбук профил, откако кај пратеникот Јаулески утринава упадна финансова полиција.

Фашистички диктаторски хибриден режим на којшто му доаѓа крајот!
Баш да видиме што би открила финансова полиција кај Зоран, Вице, Панчето?
Еднаш фатија крадење струја, зошто би било поинаку?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.